Zlatna medalja Gastro Kup 2022

Učenici srednje škole „MC Vision Academy” postigli su veliki uspeh na međunarodnom takmičenju „Gastro kup Srbija”, održanom 18. i 19. novembra na Novosadskom sajmu. Polaznici smera Kulinarski tehničar Stefan Vujanov, Leo Milovanović i Stefan Todorović osvojili su zlatnu medalju na ekipnom takmičenju, dok su u individualnoj konkurenciji među pobednicima Stefan Todorović (drugo mesto) i Nikola Drača (četvrto mesto).

Ovo je bila jedinstvena prilika za mlade učenike da učestvuju ravnopravno sa odraslim kuvarima, te da upoznaju velika imena u gastronomskom svetu, kao i da nauče nešto novo od regionalnih sudija i starijih iskusnih kolega. – Naši đaci spremali su jela u jesenjem stilu koja na najbolji način pokazuju nacionalnu srpsku i vojvođansku kuhinju – istakla je profesorka ugostiteljske grupe predmeta Bojana Šukura. – Oni su zadatku pristupili na moderan način, u skladu sa svojim godinama, kao i sa vremenom u kojem živimo. Hteli smo da pokažemo da se jedno lepo restoransko jelo može napraviti i bez sastojaka uvezenih iz drugih država, te da su dovoljne sezonske namirnice, kao što su bundeva, suve šljive, mak, korenasto povrće, kruške ili svinjsko meso.