Erasmus+ projekat, Bansko 2022

 

Za kraj školske godine naši najbolji učenici su imali jedinstvenu priliku da učestvuju u razmeni učenika u Banskom, Bugarska od 17. do 25. maja 2022. godine.

Razmena učenika pod nazivom ’’YouthFootPrint’’ organizovana jeu saradnji Edit centra iz Novog Sada i organizacije ProVisionInternational iz Bugarske, a pod pokroviteljstvom Erasmus+ organizacije i okupila je mlade iz Srbije, Grčke, Italije, Rumunije i Bugarske.

Tema razmene bila je ekologija i zaštita životne sredine, sa posebnim fokusom na zerowaste životnu filozofiju i omladinski aktivizam u cilju očuvanja planete Zemlje. Naši učenici su, osim prilike da borave u prirodi, na planinskom vazduhu, sa mladima iz zemalja širom Evrope, imali i priliku za učenje i upoznavanje novih, zdravih životnih stilova, kao i različitih kultura i običaja svojih vršnjaka iz Evrope.

Sa razmene su se vratili puni pozitivnih utisaka i sa željom da u budućnosti ponovo učestvuju u nekom Erasmus+ projektu.