Medicinski tehničar za rad u radiologiji

Opis programa

Obrazovni profil je akreditovan od strane Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice od 18.05.2020. (br. 128-022-853/2019-01).

Rešenje o akreditaciji

Izlazno zvanje: medicinski tehničar za rad u radiologiji (zakonska usklađenost izlaznog zvanja)

Upis na obrazovni profil Medicinski tehničar za rad u radiologiji, vrši se za učenike koji su u ovoj ili nekoj drugoj školi završili obrazovni profil Medicinska sestra – tehničar).

Trajanje: 1 godina (specijalistički obrazovni profil)

Cenovnik*:

______________

obrazovni profil

osnovna cena prve godine školovanja (eur)*

#Popust 1

za prvu generaciju

u slučaju plaćanja

do 7-og dana u mesecu

#Popust 2

za avansno plaćanje

Medicinski tehničar za rad u radiologiji

1.800

1.500

1.400

*Cene su izražene u eurima, a uplate se vrše po srednjem kursu Narodne banke Srbije na dan uplate.

• Broj mesečnih rata: 10
  • Cena školarine obuhvata svu potrebnu literaturu (u štampanoj ili e-formi), nastavni materijal i uniformu za stručnu (kliničku) praksu
  • Porodični popust: u slučaju da se u Školu istovremeno upišu rođene sestre/braća, svako od njih ostvaruje dodatni popust od 150 eur; isto se odnosi na članove istog domaćinstva (dete/roditelj, rođene sestre/braća) svih sadašnjih ili bivših studenata ili zaposlenih Visoke strukovne škole ICEPS i Univerziteta Privredna akademija (popust se gubi u slučaju proseka godine ispod 3,00 ili ocene iz vladanja ispod 4).

Mogućnost vanrednog školovanja:

• Škola ne nudi ovu mogućnost za obrazovne profile medicinskih usmerenja zbog neophodnog fonda praktične nastave

Mogućnost dokvalifikacija i prekvalifikacija:

Mogućnost daljeg školovanja:

• učenik koji završi ovaj obrazovni profil može upisati studijske programe medicinskog ili nemedicinskog usmerenja strukovnih ili akademskih studija
  • direktnu visokoškolsku nadogradnju pružaju osnovne strukovne studije Radiologija (180 ESPB) za sticanje stručnog naziva Strukovni medicinski radiolog
  • specijalno za učenike MC Vision Academy:
    • popust 10% u slučaju upisa Visoke strukovne škole ICEPS  na bilo koji od medicinskih programa osnovnih strukovnih studija (Zdravstvena nega, Fizioterapija, Radiologija) ostvaruju svi učenici koji završe srednju školu MC Vision Academy, Novi Sad
    • popust 15% u slučaju upisa Visoke strukovne škole ICEPS na bilo koji od medicinskih programa osnovnih strukovnih studija (Zdravstvena nega, Fizioterapija, Radiologija) ostvaruju svi učenici koji završe srednju školu MC Vision Academy, Novi Sad sa prosekom 4,00 ili više

Za sva pitanja možete kontaktirati Servis učenika:

Mail: info-med@srednjaskolamcvision.edu.rs

Telefon: (+381) 021 523 107, (+381) 064 64 72 542

Nastavni plan i program za obrazovni profil Medicinski tehničar za rad u radiologiji  možete pronaći OVDE.