fbpx

Projekat “Mladi u centru”

U okviru projekta ’’Mladi u centru’’ koji Omladinski centar OPENS sprovodi u saradnji sa međunarodnom organizacijom UNICEF, a čiji je cilj da se osigura sveobuhvatna, kvalitetna i lako dostupna psihološka podrška mladima, naše učenice Staša Bakoš i Mila Mirković su prošle obuku za vršnjačkeedukatorena temu mentalnog zdravlja mladih, a zatim su održale edukativne radionice za učenike naše škole. Kroz ovu obuku su stekle važne veštine iz oblasti vršnjačke edukacije i pružanja podrške mladima, kao i znanja iz oblasti mentalnog zdravlja, te su se upoznale samogućnostima na koje načine da podele ove informacije sa prijateljima i vršnjacima.

Stašin i Milin zadatak kao vršnjačkihedukatorki je da saslušaju, razumeju i pomognu svojim vršnjacima da stupe u kontakt sa nekim od specijalizovanih savetovališta za psihološku podršku mladima na teritoriji grada Novog Sada. Svi zainteresovani mladi mogu pomoću heštega #SAZVEŽĐEPODRŠKE na Instagramu stupiti u kontakt sa vršnjačkimedukatorom/edukatorkom po svom izboru!

 

Priredila:

Tea Teofanovska, psiholog


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *