fbpx

Poseta EDIT Centra i Infopolisa

Protekle nedelje, u okviru lokalnih aktivnosti, EDIT centar i Infopolis – omladinski informativni centar, posetili su našu školu. Kroz neformalno obrazovanje i radioničarski rad, približili su pojam socijalne inkluzije i diskriminacije marginalizovanih grupa, sa fokusom na romskoj populaciji i zašto je važno za zajednicu da svi zajedno učestvujemo u procesu uključivanja i ne zatvaramo oči pred problemima u kojima se ove grupe nalaze. Učenici su imali priliku da vide, kako su mladi iz 7 zemalja Evropske unije videli naš grad i proveli u njemu 7 dana stvarajući fotografije koje pričaju priče Roma i njihovog života u Novom Sadu.
Takođe, predstavnici Edit i Infopolis centra, prikazali su našim učenicima mogućnosti Erasmus Plus programa Evropske komisije, otkrili beneficije koje ovaj program pruža i informisali ih na koji način mogu da se uključe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *