fbpx

Održana radionica „Integracija načela rodne ravnopravnosti“

U radu sa decom, jedna od metoda koje primenjujemo u našoj školi jeste radioničarski rad. Kroz različite radionice , učimo ih socijalnim veštinama. A to su pre svega, veštine komunikacije, konstruktivno rešavanje problema, hrabrost za donošenje odluka, kreativno i kritičko mišljenje i upravljanjem sobom , svojim emocijama i ponašanjem. Razvijamo kod dece  sve one socijalne veštine koje doprinose integraciji u vršnjačke  grupe i uspešnom nošenju sa zahtevima i izazovima koje pred nas stavlja današnje društvo.

 

Jedna od radionica koju smo radili sa učenicima I razreda nosi naziv „ Integracija načela rodne ravnopravnosti“. Cilj ove radionice je da učenici nauče razliku između pola i roda, postanu svesni rodnih stereotipa i opterećenja koja oni stvaraju u svakodnevnom funkcionisanju.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *