fbpx

Kulinarskih tehničari na praksi

U poslednje vreme dolazimo do saznanja da je prisutan nesklad između potreba poslodavaca i dostupnih veština. Iz tog razloga mladi ljudi izlaze iz sveta formalnog obrazovanja i okreću se praktičnom učenju kako bi sutra poslodavcima bili interesantniji. Teorija je korisna samo onda kada je primenljiva u praksi. Putem sistema praktične nastave učenike usmeravamo da primene na pravi način ono što su pročitali u knjigama i naučili u školskim klupama. Takodje učimo ih da u “realnom svetu” na što bolji način reše probleme na koje mogu naići i da na ekonomičniji način raspolažu svojim vremenom i resursima poslodavca. Zahvaljujući ovakvom sistemu učenja šanse za pronalaženje posla su mnogo veće jer poslodavci traže radnike u koje će uložiti što manje vremena za obučavanje. Znanje koje dobijaju na praksi je primenljivo u situacijama na koje će nailaziti kroz posao i samim tim,ukoliko ga usvoje još od ranih faza, lakse će dolaziti do pozitivnih učinaka. Praksa je vaše usavršavanje, iskoristite je na pravi način.
Prof kuvarstva Zavarko Uroš
Slike su sa prakse na kojoj su učenici I i II godine prezentovali svoje umeće i ugostili svoje profesore iz skole u prostorijama Duma keteringa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *