fbpx

Ekskurzije i putovanja

Želiš da posetiš najlepše predele Srbije i upoznaš njene znamenitosti? Ili možda da prošetaš evropskim metropolima, poput Beča, Praga, Drezdena. To je tvoja vizija budućnosti?

ZAJEDNO ĆEMO JE OSTVARITI!

U toku školske godine, srednja škola MC Vision Academy organizuje brojne izlete i ekskurzije. Ti učetvuješ u izboru destinacija, budi deo zanimljivih putovanja, sajmova, pozorišnih predstava i kulturnih manifestacija. Važno nam je da ulažemo u tvoju budućnost, proširujemo tvoje vidike, podstičemo tvoja interesovanja, zato nam se pridruži već danas i ispuni svoju viziju budućnosti.

Stručna poseta Pragu i Drezdenu

 

Od 2-7. aprila 2019. godine posetili smo Prag ili kako ga mnogi zovu „Zlatni Prag”. U glavnom gradu Češke obišli smo dvorac na Hradčanima, katedralu Svetog Vita sa kapelom Svetog Vaclava i grobnicama čeških kraljeva.

Uz pratnji stručnog vodiča razgledali smo Prag i najinteresantnije delove grada. Prošetali smo Višegradom, starogradskim trggom, Karlovim mostom, obalom Vltave.

Osim Praga, obišli smo prestonicu srednjovekovne Saksonije – Drezden. Poznatiji kao Firenca na Elbi, ostavio je jak utisak na naše učenike. Posetili smo muzej Cvinger, Drezdenski kraljevski dvorac, a ostatak vremena potrošili uživajući u Drezdenskoj bajci uz kolače od marcipan