fbpx

Deca paklene pomorandže

 

Deca su posetila Pozorište mladih i pogledali predstavu koja je na njih ostavila drugačiji utisak. Reč je o projektu podržanom od strane Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije u režiji Kokana Mladenovića, inspirisan romanom ”Paklena pomorandža” Entonija Burdžesa.Sam reditelj kaže da je nasilje danas društveno prihvatljivo što je i tragedija ove predstave, jer je bes poželjan u ime političkih interesa i svi smo mi deca paklene pomorandže.
Svi smo svedoci da su deca agresivnija i surovija, bilo da se radi o neposrednom odnosu ili o virtuelnom nasilju. ”Deca paklene pomorandže” tragaju za izvorima i razlozima i reperkusijama istog. Vrlo smelo, ova predstava budi svest o važnostima ove teme i neminovnosti promene i to na svim nivoima: porodica, sistem vrednosti, sistem obrazovanja, mediji….Neminovnost je da se moramo menjati na bolje ukoliko mislimo na svoje potomstvo.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *